Na stronie organizatora pojawił się program tegorocznego Pyrkonu 2024, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 14-16.06.2024. W tym roku Imperium Meekhańskie przygotowało 2 punkty programowe wraz z Robertem M. Wegnerem, a sam Autor „Opowieści z meekhańskiego pogranicza” weźmie udział w 3 innych panelach oraz będzie miał 2 dyżury autografowe:

14.06 piątek

21:00 – 21:30 Robert M. Wegner autografy
Miejsce: Autografy 6 Strefa Literacka

22:00 – 23:00 Imperium Meekhańskie, Robert M. Wegner
Zabijanie w Meekhanie
Opis: Talhery i yphiry… Czym są? Czy to jedynie broń znana Issarom?  Podejmiemy się wyzwania odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące ostrych przedmiotów oraz bardziej wymyślnych technologii militarnych w Imperium Meekhańskim.
Miejsce: Sala Literacka Duża Strefa Literacka

15.06 sobota

16:00 – 17:00 Ewa Kassala, Radek Rak, Robert M. Wegner
Etyka i moralność w fantastycznym świecie: refleksje nad dobrem i złem
Opis: W tej dyskusji omówimy jak fantastyka eksploruje kwestie etyki i moralności, poruszymy zagadnienia moralności i systemu wartości bohaterów. Zanurzymy się w szarą strefę tego, co mieści się pomiędzy dobrem i złem oraz zastanowimy się nad tym, czy sensowne jest przenoszenie naszych norm etycznych w fantastyczne uniwersa. A – kto wie – może okaże się, że fantastyka może pobudzić czytelników do refleksji nad własnymi postawami i wartościami.
Miejsce: Sala Literacka Duża Strefa Literacka

17:30 – 18:30 Andrzej Pilipiuk, Adam Przechrzta, Robert M. Wegner
Tworzenie wiarygodnych światów fantastycznych: inspiracje i procesy autorskie 
Opis: Autorzy fantastyki często od podstaw tworzą kompleksowe i przekonujące światy, które są odmienne od otaczającej nas rzeczywistości. W panelu omówimy, skąd autorzy czerpią inspiracje przy tworzeniu swoich uniwersów, jakie są ich procesy twórcze, w jaki sposób starają się nadać swoim światom spójność i autentyczność oraz jak unikają pułapek nadmiernego komplikowania swoich kreacji.
Miejsce: Aula Duża Strefa Literacka

19:00 – 20:00 Marcin Sergiusz Przybyłek, Adam Przechrzta, Robert M. Wegner
Tworzenie systemów magicznych – jak to wszystko zszyć, żeby poszewka narracyjna się nie rozlazła w szwach?
Opis: Skupimy się na tworzeniu systemów magicznych w literaturze fantasy oraz na tym, jak to zrobić, żeby wykreowany świat miał ręce i nogi. Autorzy zdradzą jak projektują swoje systemy magii, jak zachowują spójność narracji oraz wyjawią sekret tego, jak unikają sprzeczności. Niewykluczone, że dowiemy się również w jaki sposób wykorzystać magię jako narzędzie do pogłębienia fabuły i ukazania rozwoju postaci.
Miejsce: Sala Literacka Duża Strefa Literacka

21:30 – 22:00 Robert M. Wegner autografy
Miejsce: Autografy 6 Strefa Literacka

22:30 – 23:30 Imperium Meekhańskie, Robert M. Wegner
Wojna i pokój na meekhańskim pograniczu

Opis: „Opowieści…” wojną stoją, czy to konwencjonalną, czy taką z szarpiącymi się bóstwami w tle. Robert M. Wegner opisuje dużo i gęsto, więc mamy czemu się przyjrzeć. Jeżeli bitwy to taki kawał ‚Meekhanu’, to chyba mają sens, prawda? Porozmawiamy o tym, patrząc chłodniejszym okiem i przyrównując najważniejsze książkowe bitwy do tego, co zdarzało się w historycznych odpowiednikach.  
Miejsce: Aula Duża Strefa Literacka

Robert M. Wegner
fot. Mikołaj Starzyński