W tym roku Robert M. Wegner i Imperium Meekhańskie pojawią się we Wrocławiu na Dniach Fantastyki. Poniżej znajdziecie grafiki i opisy przygotowane przez DFy

Robert M. Wegner

Jego przygodę pisarską rozpoczęło opowiadanie „Ostatni lot Nocnego Kowboja”. Natomiast debiutem książkowym był wydany w 2009 r. zbiór opowiadań fantasy pt. „Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ–Południe”, którego kontynuacją był wydany w 2010 r. drugi tom „Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód–Zachód”.W 2012 r. na rynek trafiła pierwsza powieść osadzona w zarysowanych wcześniej realiach Meekhanu zatytułowana „Niebo ze stali”. Wszystkie te książki ukazały się nakładem wydawnictwa Powergraph.

Mąż fantastycznej żony i ojciec dwóch niesamowitych córek, od lat mieszkający i pracujący na Śląsku. Laureat licznych nagród literackich, m.in. Nagroda Fandomu Polskiego imienia Janusza A. Zajdla, Srebrnego Wyróżnienia, przyznanego przez Jury Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, nagrody Sfinks.

Jego książki przetłumaczono na język czeski, rosyjski i ukraiński. Najbardziej znany z cyklu fantasy „Opowieści z meekhańskiego pogranicza” obejmującego, jak na razie, dwa tomy opowiadań i trzy powieści. 

Imperium Meekhańskie:

Aneta „Anett” Kruc
Zawodowo oraz prywatnie związana z szeroko pojętym piwniczeniem. Programistka, która po godzinach ucieka w fantastyczne światy zarówno w formie gier komputerowych, papierowych RPG-ów jak i literatury. Administratorka forum „Ogień i Lód” poświęconego George’owi R. R. Martinowi oraz współzałożycielka Imperium Meekhańskiego. Z piwnicy wychodzi tylko na rower oraz na koncerty muzyki ciężkiej. Lubi pieski.

Luiza Bielęda
Absolwentka filologii polskiej, od zawsze zakopana w książkach. Od 2013 roku związana z fandomem „Pieśni Lodu i Ognia”. Czekając beznadziejnie na „Wichry Zimy” przeczytała „Opowieści z meekhańskiego pogranicza”, bo zawsze lepiej beznadziejnie czekać na dwie książki niż jedną. Współzałożycielka Imperium Meekhańskiego. Ceni dobre memy i Klocucha.

Grzegorz Bielęda
Specjalista Fizyki Medycznej. Entuzjasta bojówek, brachyterapii, blackmetalu i literatury głównie fantastycznej. Członek elitarnej grupy Imperium Meekhańskie. Też nie wie kiedy kolejny tom opowieści z meekhańskiego pogranicza.”

Bartłomiej „Robin” Skałbania
Prawnik, tolkienista – amator, gracz papierowych RPG-ów, wieloletni Mistrz Gry, fan gier wszelakich. Przedstawiciel kancelarii Imperium Meekhańskiego (nie było konkurencji), ekspert od czepiania się szczegółów, siedzący głęboko w przeróżnych fandomach fantastyki.