Mamy zaszczyt ogłosić, że Jury Konkursu wreszcie uporało się z jakże odpowiedzialnym, a zarazem trudnym zadaniem – wyboru trzech najlepszych prac konkursowych.

Komisja do Spraw Warunków Formalnych Zgłoszeń naliczyła ponad 20 prac! Poziom był wyrównany i wysoki, co tylko przedłużało burzliwe dyskusje Jury na temat tego, które prace rzeczywiście powinny znaleźć się na podium.

Każdy z członków Jury oceniał każdą z prac samodzielnie, według własnego gustu, poczucia estetyki i pod względem indywidualnie przyjętych kryteriów.

Rozumiecie zatem, że osiągnięcie konsensusu wymagało długich godzin negocjacji.

Nie przedłużając jednak, oto laureaci Konkursu o Szablę Laskolnyka:

III miejsce i jedną dowolnie wybraną książkę wydaną przez Powergraph otrzymuje: Kacper Schroeder i jego Borehed (z pingwinkiem, czego Jury nie omieszkało docenić!).

II miejsce i dwie dowolnie wybrane książki wydane przez Powergraph otrzymuje: Marianna Drygas za sportretowanie Jannego i jego ptaków!

I miejsce, trzy dowolnie wybrane książki wydane przez Powergraph oraz nagrodę główną – szablę Genno Laskolnyka – otrzymuje Paulina Gajewska za uwiecznienie Generała we własnej osobie, z czasów, kiedy budował swoją legendę!

Laureaci proszeni są o zgłoszenie się w wolnej chwili, mailowo lub poprzez Messengera, po odbiór nagród.

Jeżeli sami się nie zgłoszą, wywiad zacznie ich szukać.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!