Recenzje

Meekhan w oczach krytyków


"Oczekiwania wobec tego tomu były ogromne i w dużej mierze zostały spełnione. Wegner znowu udowodnił, że kunszt w światotworzeniu wzbogaca umiejętnością wartkiego tkania fabuły, która ani na moment nie zwalnia."

Luiza Maćkowiak, Imperium Meekhańskie

„Wegner jak zwykle jest mistrzem sugestywnego opisu. Zarówno w wypadku Wschodu jak i Zachodu, dosłownie widać oczyma wyobraźni kreowane przez autora krajobrazy. Łatwo też się wczuć w historię świata pisaną z kronikarskim pietyzmem.”

Paweł Świątek, Zaginiona Biblioteka

Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód-Zachód to kolejna cegiełka budująca fundament historii, która – mimo iż na razie czytelnik zna ledwie jej preludium – poraża rozmachem.”

Marcin Zwierzchowski, Polter.pl

„Doskonale skonstruowane zostały też intrygi poszczególnych opowiadań, dzięki czemu ich lektura nieustannie trzyma w napięciu. Proza Wegnera jest niezwykle barwna i dynamiczna, bogata w smakowite detale i wysycona emocjami.”

Rafał Śliwiak, WP.PL

"Robertowi M. Wegnerowi mocno kibicuję - jego proza trafia do mnie, dając dokładnie to, czego oczekuję od fantasy – dużo akcji, świetne pióro, sceny, które długo się pamięta, bohaterów, z którymi można się zżyć i to trudno uchwytne coś, sprawiające, że chcemy do danego neverlandu wracać."

Maciej Rybicki, Fantasta.pl

„Przepyszne opisy walk, okraszone logicznymi komentarzami, dotyczącymi logistyki, strategii i taktyki, budującymi ich wiarygodność, a także dowcipnymi wstawkami, która sprawiają, że od dalszego przebiegu akcji nie sposób się oderwać.”

Gabriel Wiktor Kamiński, Ksiazka.net.pl

„Gdyby kiedykolwiek w Sevres chcieli położyć obok wzorca metra i kilograma wzorzec dobrego opowiadania fantasy, powinni sięgnąć po utwory Wegnera."

Wojciech Chmielarz, Nowa Fantastyka„Sierp może wyobrażać sobie, że to on ścina zboże, a młotek, że wbija gwóźdź. Lecz jeden i drugi jest tylko narzędziem.”

Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ - Południe