Robert M. Wegner gościem Gliwickich Dni Fantastyki 2022

AEGEE-Gliwice Europejskie Forum Studentów zaprasza na Gliwickie Dni Fantastyki 2022, których gościem będzie Robert M. Wegner:

„🐎Czy przemierzasz z Laskolnykiem przepastne stepy, czy wraz z Kailean szkolisz się w szpiegowskim rzemiośle, czy może wraz z Ligą Czapki splatasz sieci gildii złodziei w Ponkee-Laa, czy jesteś kimkolwiek innym – to bez znaczenia, wszyscy, w ten czy inny sposób, jesteśmy meekhańczykami⚔️Epicki rozmach powieści kolejnego z Gości Gliwickie Dni Fantastyki 2022 , którego przedstawiamy, przyniósł mu wiele nagród i wyróżnień, z Nagrodą im. Janusza A. Zajdla na czele. Zresztą już samo hasło: „Meekhan” powinno wam zdradzić, którego z pisarzy mamy na myśli. Tym bardziej się cieszymy, bo Robert M. Wegner na stałe mieszka i pracuje na Śląsku ⚒ (nie, nie w kopalni😂)

Debiutował w 2002 r. opowiadaniem Ostatni lot Nocnego Kowboja opublikowanym w 19. numerze miesięcznika „Science Fiction”. Jego debiutem książkowym był wydany w 2009 zbiór „Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ–Południe”, którego kontynuacją był wydany w 2010 zbiór „Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód–Zachód”. W 2012 r. ukazała się pierwsza powieść osadzona w zarysowanych wcześniej realiach Meekhanu pt. „Niebo ze stali”. Wszystkie te książki ukazały się nakładem wydawnictwa Powergraph.
Mąż fantastycznej żony i ojciec dwóch niesamowitych córek, od lat mieszkający i pracujący na Śląsku. Laureat licznych nagród literackich, m.in. Nagroda Fandomu Polskiego imienia Janusza A. Zajdla, Srebrnego Wyróżnienia, przyznanego przez Jury Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, nagrody Sfinks. Najbardziej znany z cyklu fantasy „Opowieści z meekhańskiego pogranicza” obejmującego jak na razie dwa tomy opowiadań i trzy powieści.

Czy są tu jacyś fani Imperium Meekhańskiego? My już nie możemy się doczekać spotkania z Robertem
🧐🕔”

Oryginalny post ze strony wydarzenia znajdziecie tutaj.