Poniżej zamieszczamy relację Wydawnictwa Powergraph z Pyrkonu 2023:

„Inspirujące spotkania, godziny rozmów, niespodzianki i oczywiście niesamowite cosplaye. Czy można opisać Pyrkon 2023 trafniej? 🥔

Nie wiemy od czego zająć – tyle w nas emocji i radości. Może zatem od największych wieści, które przywieźliśmy z Poznania.

🧚‍♀️ „Agla. Alef” Radka Raka z nominacją do Zajdla – nagrody fandomu. Wielki zaszczyt. Nagroda Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla

🧙‍♂️ Robert M. Wegner ujawnił tytuł szóstej części „Opowieści z meekhańskiego pogranicza” – „Dusza pokryta bliznami”. Jak Wam się podoba??

Przez ostatnie trzy dni rozmawialiśmy o tym, jak pisać ciekawe opowiadania i jak stworzyć dobrą postać. O nauce w literaturze fantastycznej i o tym, że ciekawość świata napędzana jest właśnie przez fantastykę naukową. Dyskutowaliśmy o gnozie, rozbieraliśmy na czynniki pierwsze meekhańską ewolucję (Imperium Meekhańskie). Opowiedzieliśmy o podróżowaniu, a także o tym, jak tworzyć uniwersa fantastyczne. Podczas Pyrkonu spotkaliśmy Nikę z serii Rafał Kosik „Felix, Net i Nika”, Meekhańczyków z proporcem i w pełnym rynsztunku, a także postać, którą inspirował się Radek Rak… Kto wie, kim jest człowiek w kapeluszu z piórkiem❓I wiele innych!

Dzięki Wam i ekipie Pyrkonu czujemy się tam jak u siebie ❤. Do zobaczenia za rok!”