Recenzje

Meekhan w oczach krytyków


„Gdyby kiedykolwiek w Sevres chcieli położyć obok wzorca metra i kilograma wzorzec dobrego opowiadania fantasy, powinni sięgnąć po utwory Wegnera."

Wojciech Chmielarz, Nowa Fantastyka

"Robertowi M. Wegnerowi mocno kibicuję - jego proza trafia do mnie, dając dokładnie to, czego oczekuję od fantasy – dużo akcji, świetne pióro, sceny, które długo się pamięta, bohaterów, z którymi można się zżyć i to trudno uchwytne coś, sprawiające, że chcemy do danego neverlandu wracać."

Maciej Rybicki, Fantasta.pl


Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód-Zachód to kolejna cegiełka budująca fundament historii, która – mimo iż na razie czytelnik zna ledwie jej preludium – poraża rozmachem.”

Marcin Zwierzchowski, Polter.pl

„Wegner jak zwykle jest mistrzem sugestywnego opisu. Zarówno w wypadku Wschodu jak i Zachodu, dosłownie widać oczyma wyobraźni kreowane przez autora krajobrazy. Łatwo też się wczuć w historię świata pisaną z kronikarskim pietyzmem.”

Paweł Świątek, Zaginiona Biblioteka


„Przepyszne opisy walk, okraszone logicznymi komentarzami, dotyczącymi logistyki, strategii i taktyki, budującymi ich wiarygodność, a także dowcipnymi wstawkami, która sprawiają, że od dalszego przebiegu akcji nie sposób się oderwać.”

Gabriel Wiktor Kamiński, Ksiazka.net.pl

„Doskonale skonstruowane zostały też intrygi poszczególnych opowiadań, dzięki czemu ich lektura nieustannie trzyma w napięciu. Proza Wegnera jest niezwykle barwna i dynamiczna, bogata w smakowite detale i wysycona emocjami.”

Rafał Śliwiak, WP.PL

„Sierp może wyobrażać sobie, że to on ścina zboże, a młotek, że wbija gwóźdź. Lecz jeden i drugi jest tylko narzędziem.”

Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ - Południe